Deye inverter
A hibrid energiagazdálkodás új szintje

Deye inverter?
Talán még nem cseng olyan ismerősen, mint a Huawei vagy a Fronius, de aki egy kicsit is jártas a napelemes rendszerek világában, az utóbbi években biztosan találkozott ezzel a névvel.

A Deye (teljes nevén Ningbo Deye Inverter Technology Co., Ltd.) az egyik leggyorsabban növekvő invertergyártó a világon.
A cég 2007-ben alakult, és néhány év alatt a TOP 10 nemzetközi invertergyártó közé emelkedett.
Ma már több mint 80 országban van jelen, és több mint 500 szabadalommal rendelkezik az invertertechnológia területén.

A Deye nemcsak az inverterekben, hanem a hibrid energiatárolási megoldásokban is komoly szereplő – a napenergia és az akkumulátor-technológia ötvözésének egyik úttörője.

A Deye inverterek igazi ereje: hibrid technológia

A Deye inverterek egyik legnagyobb előnye, hogy hibrid működésre képesek.
Ez azt jelenti, hogy egyszerre képesek kezelni:

A napelemekből érkező egyenáramot (DC),

Az akkumulátorok töltését–merítését,

A hálózatra való csatlakozást.

Ezzel a Deye inverterek valódi energiamenedzsment központként működnek, nem csupán átalakítóként.

A Deye inverterek főbb előnyei

+10% AC kimenet

A Deye inverterek képesek a névleges teljesítményük felett is dolgozni.
Egy 5 kW-os inverter például akár 5,5 kW AC teljesítményt is képes leadni – ami plusz tartalékot ad csúcsidőszakban, vagy nagyobb terhelés esetén.

150% DC/AC arány – Túlpanelezhető rendszer

A Deye inverterek túlpanelezhetők akár 150%-os DC/AC arányig.
Ez annyit jelent, hogy egy 5 kW-os inverterre akár 7,5 kWp napelem is telepíthető – a rendszer így még felhős időben is stabilan képes magas hozamot adni.

Valódi 3 fázisú aszimmetrikus működés

Ez az, amit a legtöbb vásárló nem tud, de óriási gyakorlati előny.
A Deye inverter aszimmetrikus terhelésmegosztásra képes – tehát a három fázis közül oda küld több energiát, ahol épp nagyobb a fogyasztás.
Ez különösen fontos ott, ahol nincs visszatáplálás a hálózatba, hiszen így nem vész el a megtermelt energia.

Beépített, valódi 3 fázisú backup funkció

A Deye hibrid inverterekben gyárilag benne van az, amiért más gyártóknál külön backup boxot kell vásárolni.
Áramszünet esetén a Deye inverter:

leválasztja a házat a hálózatról,

és azonnal az akkumulátorról látja el a fogyasztókat,

ráadásul mindhárom fázison.

Ez óriási előny a Fronius vagy Huawei megoldásokhoz képest, ahol a backup jellemzően külön egység és csak 1 fázison működik.

Kompatibilis többféle akkumulátorral

A Deye inverterek nem zárják be magukat egyetlen akku-ökoszisztémába.
Tökéletesen együttműködnek:

a Deye saját LFP akkumulátoraival,

de kompatibilisek más gyártókkal is, mint a Felicity Solar, Pylontech, vagy Dyness.

Ez nagy rugalmasságot ad – így nem vagy gyártóhoz kötve, ha bővítésre vagy fejlesztésre kerül a sor.

Valós idejű kijelző és Wi-Fi kapcsolat

A Deye inverterek rendelkeznek beépített kijelzővel, ahol valós időben követhető a termelés, az akkumulátor töltöttsége és a hálózati áramlás.

Emellett az ingyenes Deye Cloud alkalmazással a teljes rendszer bárhonnan, bármikor monitorozható.

A Wi-Fi modul cserélhető, így rossz jelerősség esetén könnyedén növelhető a hatótáv egy nagyobb antennával.

Miért válassza Deye invertert?

A Deye inverter nem csak egy átalakító eszköz – hanem a rendszer agya.

Olyan fejlett energiamenedzsmentet kínál, ami a legtöbb gyártónál csak felárért elérhető.

Megbízható, intelligens és jövőbiztos választás azok számára, akik stabil, hosszú távú napelemes rendszert szeretnének.

Felkeltettük érdeklődését?

Kérjen ingyenes segítséget és 24 órán belül fel vesszük Önnel a kapcsolatot!